جمعه 6 ارديبهشت 1398 - 21 شعبان 1440 - 2019 آوريل 26
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82359
تاریخ انتشار : 3 آبان 1389 0:0
تعداد بازدید : 1383

افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاریها

هفدهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاریها با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

هفدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها عصر - دوشنبه - با حضور وزير فرهنگ وارشاد اسلامي، علي اكبر جوانفكر مشاور مطبوعاتي رييس جمهوري و مدير عامل سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي، محمد علي رامين معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مديران مسوول مطبوعات داخلي و خارجي در مصلاي امام خميني (ره) گشايش يافت و تا دهم آبان ماه سال جاري در مصلي امام خميني (ره ) برپاست.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، 'سيد محمد حسيني' روز دوشنبه در آيين گشايش هفدهمين جشنواره و نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي و خارجي به نقش رسانه ها در انتقال اطلاعات و افزايش سطح آگاهي مردم اشاره كرد و گفت: همين كه مطبوعات، فرهنگ شفاهي را به فرهنگ كتبي تبديل مي كنند از آنجاييكه نوشتار ماندگار مي شود، بسيار تاثير گذار است.
حسيني وجود 3هزار و 930 نشريه مجوز دار در كشور را يادآور شد و افزود: از اين تعداد حدود 3 هزار و 134 نشريه به صورت روزنامه، هفته نامه، دوهفته نامه و ماهنامه و ... در حال انتشار هستند.
وي به مقايسه تعداد نشريات قبل و پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي پرداخت و افزود: پيش از انقلاب، 35 نشريه و روزنامه در كشور وجود داشت اين درحالي است كه پس از انقلاب اسلامي و به ويژه از سال 84 به بعد شاهد صدور بيشترين مجوز نشريات در كشور بوده ايم.
وي تصريح كرد: اگر در سال 84 تنها از 15 استان كشور روزنامه و نشريه وجود داشت امروزه در 25 استان كشور روزنامه داريم و اميدواريم در مابقي استان ها نيز شاهد حضور نشريات و روزنامه هاي محلي باشيم.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به حمايت هاي دولت از نشريات و روزنامه ها اشاره كردو گفت: علاوه بر خدماتي كه به طور متمركز از سوي معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد به مطبوعات و نشريات ارايه مي شود در سفرهاي استاني رييس جمهوري نيز اعتبارات خوبي براي حمايت نشريات و مطبوعات اختصاص داده شده است.

مرکز نشر دانشگاهی با 10 عنوان نشریه تخصصی دانشگاهی در شبستان مصلی میزان بازدیدکنندگان محترم می باشد.

همچنين سامانه نشر مرکز نشر دانشگاهی با هدف ارتباط ميان مجلات علمي و پژوهشي كشور در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و همزمان با برگزاري نمايشگاه مطبوعات رونمايي مي‌شود و در طی برگزاری نمایشگاه پژوهشگران علاقه مند در این زمینه می توانند به  عضویت  این سامانه درآیند.

براي آگاهي و اطلاعات بیشتر مي‌توانند به پايگاه اينترنتي ‪ www.iup.ir‬ مراجعه كنند.

نمایشگاه مطبوعات امسال با حضور بیش از 250 نفر از رسانه‌نگاران 55 کشور جهان همراه با اهالی رسانه‌های داخلی و برگزیدگان نشریات استانی و همچنین حضور نشریات دانشجویی و دانشگاهی جلوه‌هایی از  توانایی رسانه‌های ملی و فراملی را به نمایش می‌گذارد.


 

 


جستجو در فروشگاه :