جمعه 6 ارديبهشت 1398 - 21 شعبان 1440 - 2019 آوريل 26
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82397
تاریخ انتشار : 6 آذر 1389 0:0
تعداد بازدید : 1172

نمايشگاه استانی كتاب كرمان

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كرمان مي گويد، ميزان بازديد و فروش نمايشگاه استاني كتاب كرمان 15 تا 30 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. اين نمايشگاه ديشب پس از هفت روز فعاليت به كارش پايان داد و در مجموع حدود 600 ميليون تومان يارانه خريد كتاب در نمايشگاه استاني كتاب توزيع شد.

 

احمد سعيدي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) گفت: بررسي‌هاي اوليه نشان از افزايش ميزان بازديد مردم از نمايشگاه امسال دارد، اما جزييات دقيق ميزان بازديد و فروش پس از جمع‌بندي كارهاي پژوهشي انجام شده در ايام برگزاري نمايشگاه مشخص خواهد شد.

به گفته سعيدي، سال گذشته حدود يك ميليارد و 500 ميليون تومان كتاب در نمايشگاه استاني كتاب كرمان به فروش رسيد بود.

وي تصريح كرد: روزهاي پنج‌شنبه و جمعه (4 و 5 آذر) يعني در دو روز پاياني نمايشگاه ميزان بازديد مردم تقريبا دو برابر روزهاي ديگر بود و ناشران تا آخرين ساعات در حال عرضه كتاب‌هاي خود بودند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي كرمان با بيان اينكه با پايان يافتن اين نمايشگاه، بررسي‌ها درباره كيفيت و چگونگي برپايي آن آغاز مي‌شود، گفت: با پايان يافتن نمايشگاه، رصد يافته‌ها و پژوهش‌هاي ميداني آغاز شده و تلاش داريم با يافتن نقص‌ها آن‌ها را براي سال آينده برطرف كنيم.

سعيدي اضافه كرد: امسال تغيير مكان نمايشگاه از مصلي به محل دائمي نمايشگاه‌هاي جنوب شرق كرمان بر اساس احساس نياز و ضعف‌هايي كه سال گذشته مصلي در برگزاري نمايشگاه داشت انجام شد و بدون ترديد ضعف‌هاي نمايشگاه امسال هم بررسي خواهد شد تا در شوراي سياستگذاري نمايشگاه سال آتي مطرح شود.

سعيدي تفكيك شدن سالن‌ها و وسعت مكان برگزاري را از ويژگي‌هاي نمايشگاه امسال كرمان عنوان كرد و افزود: با گسترش فضاي نمايشگاهي تعداد عناوين كتاب‌هاي عرضه شده نيز افزايش يافت و از طرفي بازديد مردم از نمايشگاه نيز با سهولت ببشتري انجام شد.

وي با بيان اينكه امسال سالن رسانه‌هاي ديجيتال نيز در حاشيه نمايشگاه استاني كتاب كرمان برپا شد، گفت: با توجه به احساس نيازي كه در حوزه رسانه‌هاي ديجيتال در استان وجود داشت، تصميم به راه‌اندازي سالني ويژه براي ارايه دستاوردهاي رسانه‌هاي ديجيتال گرفته شد.

وي افزود: امسال تعداد باجه‌هاي بانك توزيع كننده يارانه‌هاي خريد نيز بيشتر شده بود و اين سبب شد مردم زمان زيادي در صف‌هاي دريافت يارانه نايستند.

سعيدي با اشاره به بازديد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از نمايشگاه كتاب كرمان گفت: دكتر حسيني ديروز در آخرين روز نمايشگاه از سالن‌ها بازديد كرد و نيز در مراسم تجليل از فعالان برگزاري نمايشگاه هم حضور يافت. همچنين در طول برگزاري نمايشگاه بسياري از مقامات استاني به ويژه نمايندگان مجلس از نمايشگاه بازديد كردند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار ايبنا درباره زمان برگزاري نمايشگاه كتاب كرمان گفت: به‌نظرم مناسب‌ترين زمان برگزاري نمايشگاه استاني كتاب كرمان نيمه دوم مهر ماه است، چون اواخر آبان هوا كمي سرد شده و با توجه به بزرگ بودن سالن‌هاي برگزاري نمايشگاه، در گرم كردن سالن‌ها دچار مشكل شديم.

وي ادامه داد: موضوع سرد شدن هوا تا حدود برگزاري نمايشگاه را دچار مشكل كرد و تلاش مي‌كنيم سال آينده نمايشگاه در مهر ماه برگزار شود.

نمايشگاه استاني كتاب كرمان كه 29 آبان با حضور 500 ناشر آغاز شده بود، ديشب به كار خود پايان داد.


جستجو در فروشگاه :