يکشنبه 4 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 2019 مارس 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82406
تاریخ انتشار : 4 دی 1389 0:0
تعداد بازدید : 1496

یازدهمین نمایشگاه کتاب دستاوردهای علمی و پژوهشی وزارت علوم با حضور 70 ناشر دانشگاهی در مصلی تهران آغاز به کار کرد

 

نمايشگاه بزرگ دستاوردهاي پژوهشي و فناوري كشور، چهارم دي ماه با حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري و وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در مصلاي امام خميني (ره) گشايش يافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز نشر دانشگاهی متولي امر برگزاری نمایشگاه كتاب، اين نمايشگاه با حضور و سخنراني دكتر كامران دانشجو، وزير علوم، تحقيقات و فناوري و سردار احمد وحيدي، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و دكتر محمد مهدي‌نژاد نوري،‌ معاون پژوهشي و فناوري وزير علوم افتتاح شد.

دکتر محمد مهدی‌نژاد نوری که در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری سخن می‌گفت با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: اولین و مهمترین هدف، ایجاد زمینه‌ تبادل اطلاعات‌،‌ آشنایی نزدیک و حس همکاری بیشتر تمامی ذی‌نفعان می‌باشد.

وی، تقویت تولید و عرضه و بهره‌برداری از علم و فناوری را که لازمه چرخه تبدیل علم به ثروت است، هدف دیگر این نمایشگاه عنوان کرد و افزود: ارتقای منزلت اجتماعی و جایگاه پژوهش و نوآوری در جامعه از جمله دیگر اهداف این نمایشگاه است که امروز شاهد رشد و ارتقای منزلت علم، عالم و پژوهش هستیم که امیدواریم در برنامه‌ی پنجم توسعه با توجه به زمینه‌های به وجود آ‌مده شاهد تحولی عظیم در این زمینه باشیم.

مهدی‌نژاد افزود: از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در اقشار مختلف جامعه است زیرا در پس دستاوردهایی که اکنون شاهد آنها هستیم جوانان هستند که سرمایه‌ای اساسی برای نظام در دستیابی به قله‌های علم و فناوری می‌باشد.

معاون پژوهشی وزیر علوم ادامه داد: دانشگاه‌ها، ‌مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، دستگاه‌های اجرایی، انجمن‌های علمی، نشریات و ناشران علمی، ‌قطب‌های علمی و تامین‌کنندگان تجهیزات آ‌زمایشگاهی از جمله شرکت کنندگان این نمایشگاه می‌باشند.

در حاشیه این نمایشگاه هم نشست‌های علمی مختلفی توسط انجمن‌های علمی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با شعار جهاد علمی، راه‌های میانبر، نوآوری و خلق جدید، تبدیل علم به ثروت و ایده تا پدیده به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری برپا شده است.

در سالن شبستان مصلی، نمایشگاه کتابهای تخصصی دانشگاهی، از 70 ناشر دانشگاهی که 40 ناشر عضو شبکه عرضه فراگیر کتابهای دانشگاهی (شعف) می‌باشند در یک غرفه واحد حضور دارند.

بیش از 2500 عنوان كتاب در این نمايشگاه  از ناشران بزرگ دانشگاهی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاهی پیام نور، صنعتي اميركبير، شهيد بهشتي، صنعتي اصفهان، علم و صنعت و فردوسي مشهد و دیگر ناشران دانشگاهی عرضه شده است.

مراسم افتتاح نمايشگاه بزرگ دستاوردهاي پژوهشي و فناوري كشور صبح شنبه، چهارم دي ماه، در مصلی  امام خميني (ره) آغاز شده است و تا نهم دی ماه ادامه خواهد داشت.
جستجو در فروشگاه :