پنج شنبه 4 بهمن 1397 - 18 جمادي الاول 1440 - 2019 ژانوِيه 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82559
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 1208

تعيين محل برگزاری چهارمین نمايشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی

رئيس چهارمين نمايشگاه تخصصي كتاب دانشگاهی گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده ميان انجمن فرهنگی ناشران كتاب دانشگاهی و مؤسسه نشر شهر به نمايندگی از شهرداری تهران، بوستان گفت وگو به عنوان محل برگزاری نمايشگاه انتخاب شده و بودجه نمايشگاه امسال دوبرابر شده است.

 علی‌اكبر تورانيان در گفت‌وگو با خبرگزاری كتاب ايران (ايبنا)، با اشاره به امكانات و فضای مناسب برپايی نمايشگاه در بوستان گفت‌وگو توضيح داد: با وجود اينكه هزينه مالی اجاره مكان نمايشگاه در اين بوستان تفاوتی با سالن كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان ندارد، اما تسهيلات بوستان گفت‌وگو به مراتب بيشتر از اين سالن است.

وی با اشاره به اينكه چهارمين دوره نمايشگاه تخصصي كتاب دانشگاهي با رويكرد جديد برپا خواهد شد، افزود: مساحتي بالغ بر پنج هزار مترمربع در بوستان گفت‌وگو در اختيار انجمن ناشران كتاب دانشگاهی قرار گرفته و خوشبختانه امكانات رفاهی و پاركينگ نيز در اين مكان فراهم است. تورانيان با بيان اينكه موسسه نشر شهر و معاونت فرهنگي وزارت ارشاد در برپايي نمايشگاه كتاب دانشگاهي مشاركت مي‌كنند، گفت: برپايي نمايشگاه در اين مكان را به فال نيك گرفته و تلاش داريم بهترين امكانات را براي ناشران، كتابخانه‌ها، دانشگاه‌ها و مراجعان ترتيب دهيم.

رييس چهارمين نمايشگاه تخصصي كتاب دانشگاهي درباره برنامه‌هاي جديد خود براي برپايي نمايشگاه توضيح داد: يكي از ويژگي‌هاي نمايشگاه امسال در مقايسه با سال‌هاي گذشته وضعيت متفاوت چيدمان غرفه‌ها و فروش كتاب‌ها است. به منظور تسهيل شرايط فروش كتاب‌ها و درگيرنشدن ناشران، صندوق فروش مشترك براي غرفه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی، فعاليت حرفه‌ای ناشران را فراتر از فروش كتاب در نمايشگاه دانست و گفت: ناشران در ايام نمايشگاه مي‌توانند به روند معمول فعاليت نشر خود پرداخته و در برنامه‌هاي حاشيه‌اي نمايشگاه حضور داشته باشند. وی ادامه داد: براين اساس هر ناشر، كتاب‌هاي خود را در قفسه‌هاي مشخص شده قرار داده و كتاب‌ها با باركد مشخص تدوين مي‌شود،  خريداران با در دست داشتن باركد كتاب و تحويل هزينه كتاب به صندوق، كتاب مورد نظر خود را خريداري مي‌كنند.

تورانيان، شرايط عمومي حضور ناشران در نمايشگاه را داشتن پروانه نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و تحويل كتاب‌ها پيش از برپايي نمايشگاه براي برچسب باركد و شابك به دبيرخانه نمايشگاه دانست و يادآور شد: تمام كتاب‌ها بايد دارای برچسب قيمت باشند و نبايد هيچ كتابي با برچسب چند قيمتي به فروش برسد. وی با اشاره به اينكه هر ناشري مي‌تواند نمايندگي ساير ناشران را بپذيرد، افزود: هر ناشری علاوه بر كتاب‌های نشر خود و نمايندگي پذيرفته شده، نمي‌تواند كتاب‌هاي ساير ناشران را در غرفه به فروش برساند.

وي درباره راه‌اندازی پايگاه اطلاع‌رساني انجمن فرهنگي ناشران كتاب دانشگاهي گفت: اين پايگاه به منظور اطلاع‌رساني روند فعاليت‌هاي نمايشگاه راه‌اندازي شده و ناشران مي‌توانند با مراجعه به سايت در نمايشگاه كتاب دانشگاهي ثبت‌نام كرده و شرايط عضويت را مطالعه كنند. وی با ابراز اميدواري از حضور حداكثري ناشران در نمايشگاه كتاب دانشگاهي گفت: اين نمايشگاه 22 تا 26 آبان ماه در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود و ناشران می‌توانند تا 31 شهريور ماه برای حضور در نمايشگاه ثبت‌نام كنند.

وی درباره بودجه مشخص شده براي چهارمين دوره نمايشگاه كتاب دانشگاهي گفت: با همكاري‌هاي گسترده معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي،‌ اعتبار نمايشگاه امسال به دو برابر در مقايسه با سال گذشته افزايش يافت و بنابراين ناشران مي‌توانند با امكانات و شرايط بهتري در نمايشگاه حضور يابند.

 

 


جستجو در فروشگاه :