سه شنبه 6 فروردين 1398 - 20 رجب 1440 - 2019 مارس 26
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82563
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 1543

کتاب مبانی نانو اپتیک (جلد اول) منتشر شد

 

 

 مباني نانواپتيك (جلد اول)

 لوكاس ناوتني، برت هشت

 ترجمة محمدحسين مجلس‌آرا

 ويراستة بهرام معلمي

 ١٣٩٠، 352 ص، وزيري ـ شميز

 شابك: ٩-١٤٠٤-٠١-٩٦٤-٩٧٨

 5800 تومان

چرا بايد به نانواپتيك اهميت بدهيم؟ به همان دليلي كه خود اپتيك برايمان مهم است! بهره‌گيري از آزمايشهاي اپتيكي زمينه‌ساز بسياري از حوزه‌هاي علمي عصر حاضر بوده است. نانواپتيك را مي‌توان طيف گستردة علم اپتيك در مقياس نانومتري دانست كه گستره‌اي از كاربردهاي نانوفناوري تا نانوعلوم بنيادي را دربر مي‌گيرد. امروزه عناصر نانواپتيك در همة شاخه‌هاي علم و فناوري پراكنده‌اند. نانواپتيك رشته‌اي پويا و در حال تكوين است، به طوري كه در هر بار تدريس عناوين جديدي به آن افزوده مي‌شود.

    كتاب حاضر در واقع آشنايي با نانواپتيك است كه مضمون كامل اين حوزه بين علوم كاربردي و پايه را منعكس مي‌كند و حاصل يادداشتهاي درسي مؤلفان در دوره‌هاي تدريس نانواپتيك در دانشگاههاي راچستر و بيسل است. در اين كتاب تلاش مي‌شود مباني نانواپتيك و بخشهايي از آن را كه دانشجويان تحصيلات تكميلي و سالهاي آخر كارشناسي در زيررشته‌هاي مختلف ديگر با آن مواجه مي‌شوند به آنها آموزش داده شود.

     اين كتاب شامل هشت فصل با عنوانهاي مقدمه؛ مباني نظري؛ انتشار و كانوني شدن ميدانهاي اپتيكي؛ توان تفكيك فضايي و دقت مكاني؛ ميكروسكوپي اپتيكي نانومقياس؛ كاوشگرهاي نزديك‌ميداني؛ كنترل فاصلة نمونه ـ كاوشگر؛ و گسيل نور و برهم‌كنشهاي اپتيكي در محيطهاي نانومقياس است.

 

 

انعکاس خبری                                                            

آرشیو اخبار


جستجو در فروشگاه :