سه شنبه 30 بهمن 1397 - 14 جمادي الثاني 1440 - 2019 فوريه 19
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82581
تاریخ انتشار : 12 مهر 1390 0:0
تعداد بازدید : 936

گروه علوم زیستی و پزشکی

اين گروه از ادغام گروه زيست‌شناسي و حوزة پزشكي سابق مركز نشر دانشگاهي به سرپرستي دكتر علي فرازمند در مهرماه ١٣٨٣ شكل گرفته است و بررسي كتابهاي مربوط به رشته‌هاي زيست‌شناسي، علوم پاية پزشكي و رشته‌هاي وابسته را بر عهده دارد.

     حوزة پزشكي مركز نشر دانشگاهي در سال ١٣٦٠ به سرپرستي دكتر فريدون عزيزي شكل گرفت و سالها از تجارب استاداني چون زنده‌ياد دكتر حسن مرندي‌‌ قصر و دكتر رضا صادقي جورابچي، از پيشكسوتان علم ويرايش در ايران، در زمينة بررسي و ويرايش كتابهاي اين حوزه بهره‌مند بود.

     گروه زيست‌شناسي مركز نشر دانشگاهي فعاليت خود را به صورت يك گروه مستقل با سرپرستي دكتر محمدرضا نوري‌ دلويي در سال ١٣٦٠ آغاز كرد و سپس دكتر حسن ابراهيم‌زاده اين سمت را تا سال ١٣٧١ عهده‌دار بودند. همچنين شادروان غلامحسين باباهادي از ويراستاران فعال و كوشا با اين گروه همكاري داشتند.

     مركز نشر دانشگاهي بيش از ١٠٠ عنوان كتاب در زمينة علوم زيستي (زيست‌شناسي، پزشكي و علوم وابسته) منتشر كرده است و كتابهايي نيز در دست چاپ دارد. گفتني است گروه علوم زيستي با هدف نشر سريع‌تر ترجمه و تأليف مقاله‌هاي وزين در قلمروهاي مطرح و در حال توسعه، انتشار اخبار و رويدادهاي مهم، و معرفي و نقد كتابهاي چاپ داخل و خارج اين علوم، در نظر دارد تا مجله‌اي براي استفادة دانشجويان، استادان و پژوهشگران رشته‌هاي گوناگون علوم زيستي منتشر كند.


کتابها


جستجو در فروشگاه :