سه شنبه 6 فروردين 1398 - 20 رجب 1440 - 2019 مارس 26
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82622
تاریخ انتشار : 9 اسفند 1390 0:0
تعداد بازدید : 1873

کتاب «بیماریها و آفات کرم ابریشم و درخت توت» منتشر شد

 

 

 

بیماریها و آفات کرم ابریشم و درخت توت 

بلقیس امامی ‌یگانه

ویراستۀ محمدرضا داهی

1390، 340 ص، وزیری-شمیز

شابک 0-1407-01-964-978

7500 تومان

 

 کشور ما مانند سایر کشورهای آسیایی در زمینۀ تولید، مصرف و صادرات ابریشم پیشینۀ تاریخی کهنی دارد. برای مطرح‌شدن ابریشم ایران و رشد این صنعت، افزایش کمی و کیفی تولید ابریشم ضرورتی محسوس است. تحقق این ضرورت در گروی بهبود روشهای پرورش کرم ابریشم و کاشت و داشت درخت توت، یعنی دو عامل اصلی این صنعت، است.

    این کتاب حاصل سالها کار تحقیقاتی نگارنده است که در تلفیق با جدیدترین اطلاعات پژوهشی در مورد آفات و بیماریهای کرم ابریشم و درخت توت برای استفادۀ کارشناسان تولید ابریشم، دانشجویان گیاه‌پزشکی و تولیدکنندگان و علاقه‌مندان به پرورش کرم ابریشم نوشته شده است.

    کتاب در دو بخش شامل نه فصل تنظیم شده است. بخش اول با عنوان «شناخت بیماریها و آفات کرم ابریشم و روشهای کنترل آنها» شامل فصلهای بیماریهای ویروسی؛ بیماریهای باکتریایی؛ بیماریهای تک‌یاخته‌ای؛ بیماریهای قارچی؛ روشهای کنترل بیماریهای عفونی؛ مسمومیتها؛ و آفات و شکارچیان کرم ابریشم را در بردارد. بخش دوم با عنوان «شناخت بیماریها و آفات درخت توت و روشهای کنترل آنها» شامل فصلهای شناخت بیماریهای درخت توت و روشهای کنترل آنها؛ و شناخت آفات درخت توت و روشهای کنترل آنها است. سمهای شیمیایی، واژه‌نامه، و کتابنامۀ پایان کتاب به غنای آن می‌افزاید. همچنین تصویرهای کتاب که از جدیدترین منابع تهیه شده است راهنمای تشخیصی بسیار مفیدی برای خوانندگان است.

 


جستجو در فروشگاه :