يکشنبه 4 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 2019 مارس 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82639
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1391 0:0
تعداد بازدید : 4587

کتاب «درمان روان شناختی وحشت» منتشر شد

 

 

درمان روان‌شناختی وحشت

دیوید اچ. بارلو، جروم ای. سرنی

ترجمۀ سیدمحمدرضا تقوی، عبدالرسول پاسالاری بهجانی، آناهیتا تاشک

1390، 240 ص، وزیری-شمیز

شابک: 8-1414-01-964-978

5500 تومان

  

تجربۀ وحشت ریشه‌ای عمیق در اسطوره‌های فرهنگی ما دارد؛ آغاز ناگهانی دلواپسی، ترس یا خوف شدید که غالباً با احساس مرگِ قریب‌الوقوع همراه است. درمواردی ممکن است وحشت چنان فراگیر و شایع باشد و به‌صورت بخشی از تجربۀ روزمرۀ ما درآید که متوجه اهمیت آن نشویم.

     هدف از نگارش این کتاب تشریح گام‌به‌گام برنامه‌ای برای درمان اختلال وحشت است. روشی عملی، مؤثر و آسان که مؤلفان برای درمان بیماران مبتلا به اختلال وحشت ابداع کرده و خود آن را در عمل آزموده‌اند. در این کتاب پس از بررسی و ارزیابی مختصر ریشه‌ها و ماهیت اختلال وحشت، کاربست عملی برنامه‌ای نظام‌مند شامل درمان آرام‌سازی، شناخت‌درمانی و رفتاردرمانی عرضه شده است.

      این کتاب برای همۀ درمانگران بالینی (روانپزشکان، پرستاران و پژوهشگران) که در جستجوی روشهای معقول و مؤثر برای درمان وحشت‌اند بسیار مفید است. همچنین برای آموزش دانشجویان دورۀ کارشناسی نیز کاربرد دارد و افق تازه‌ای برای درس اختلال وحشت و پژوهش در این زمینه می‌گشاید.

      این کتاب شامل هشت فصل با عنوانهای درپی‌آمده است: سرشت و پیامدهای وحشت؛ مفهوم و درمان وحشت؛ تشخیص و ارزیابی اختلال وحشت؛ معرفی درمان اختلال وحشت: جلسۀ اول؛ مؤلفۀ آرام‌سازی درمان؛ مؤلفۀ شناختی درمان؛ مؤلفۀ مواجهۀ درمان؛ و شرح مورد. پیشگفتار مترجم و پیشگفتار ابتدای کتاب و همچنین پیوستها، واژه‌نامه، و نمایۀ پایان کتاب به غنای آن می‌افزاید.

 

 

 

 


جستجو در فروشگاه :