سه شنبه 30 بهمن 1397 - 14 جمادي الثاني 1440 - 2019 فوريه 19
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82688
تاریخ انتشار : 17 دی 1391 0:0
تعداد بازدید : 1100

اسماعیلی: برای حل مشکلات صنعت چاپ و کاغذ می کوشیم

علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید صافدل، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه دایمی آثار منتخب چاپ و بسته بندی دیدگاه های خود را درباره کاغذ بیان کردند. اسماعیلی گفت: می کوشیم تا مشکلات صنعت چاپ و کاغذ به زودی حل شوند.

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران:

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه دایمی آثار منتخب چاپ و بسته‌بندی سه‌شنبه (12دی) با حضور علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید صافدل، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

پیش از افتتاح این نمایشگاه، تفاهمنامه‌ای میان این دو وزارتخانه با هدف توسعه و تقويت فرهنگ صادرات در سطح كشور به امضا رسید. 

علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم با اشاره به فراهم شدن زمینه‌های حل مشکلات حوزه کاغذ و صنعت چاپ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چون تولید داخلی کاغذ پاسخگوی نیاز کشور نیست باید بخشی از آن وارد شود. 

وی افزود: ورود این کالا با ارز رابطه مستقیمی دارد به این معنا که قیمت کاغذ با افزایش و کاهش قیمت دلار تغییر می‌کند. مدتی است که در کشور با مشکلات متعددی در حوزه کاغذ مواجه شده‌ایم که تمام دست‌اندرکاران در تلاش‌اند تا این مشکلات را با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف حل کنند.

اسماعیلی صاحبان نشر و اهالی بازار نشر را به همکاری و آرامش برای حل مشکلات دعوت کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با راه‌اندازی شورای سیاستگذاری صنعت چاپ و کارگروه بررسی مسایل مربوط به کاغذ در حل مشکلات می‌کوشد و سیاست پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی در این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

حمید صافدل، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیتی در ثبت سفارش انواع کاغذها و مقواها و همچنین تمام موادی که مرتبط به حوزه چاپ و بسته‌بندی‌‌اند، وجود ندارد.

وی با بیان این‌که اکنون کاغذ جزو کالاهایی با اولویت سه تا 9 قرار گرفته است، گفت: تمام کالاهایی که در اولویت‌های سه تا 9 قرار دارند، در یک جنس اولویتی‌اند و برای همه این‌ کالاها ارز مبادله‌ای تعلق می‌گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنانش گفت: متقاضیانی که تصمیم دارند برای مصارف چاپ و نشر نسبت به واردات کاغذ یا مقوا اقدام کنند، همکاران ما در سراسر کشور در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت این آمادگی را دارند تا نسبت به ثبت سفارش آن‌ها اقدام کنند و مرکز مبادله‌ای ارز نیز نسبت به تخصیص ارز آن‌ها دریغ نخواهد کرد.

صافدل با اشاره به تفاهمنامه‌ همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امیدوارم با امضای این تفاهمنامه مشکلات صنعت چاپ برطرف شوند. برپایی نمایشگاه دایمی آثار منتخب چاپ و بسته‌بندی که با همکاری این دو وزارتخانه صورت گرفته است، نخستین گام برای حل مشکلات صنعت چاپ محسوب می‌شود.

 

 


جستجو در فروشگاه :