جمعه 6 ارديبهشت 1398 - 21 شعبان 1440 - 2019 آوريل 26
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82689
تاریخ انتشار : 17 دی 1391 0:0
تعداد بازدید : 1025

اختصاص سالن ویژه به ارایه آثار با موضوع قیام 15 خرداد سال 1342

علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مصوبات نخستین جلسه شورای سیاستگذاری بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: در این جلسه قرار شد در نمایشگاه کتاب سال آینده به دلیل همزمانی با پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد 1342 برای نخستین بار سالن ویژه ای به ارایه آثار مکتوب و هنری درباره این موضوع اختصاص یابد.

 

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران:

اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با حضور سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، سیاست‌های کلی نمایشگاه و برنامه‌های اجرایی آن به تصویب اعضای شورا رسیدند.
وی ادامه داد: همچنین در این جلسه ساختار سازمان اجرایی و دستورالعمل‌های بیست‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بررسی و به تصویب رسیدند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مصوب کردن آیین‌نامه ضوابط ثبت‌نام ناشران و تشکیل کارگروهی با هدف محقق کردن منویات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب از دستاوردهای نخستین جلسه شورای سیاستگذاری بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به شمار می‌آیند.
اسماعیلی عنوان کرد: همچنین در این جلسه پیشنهاد شد تا در بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران میزبان مهمان ویژه‌ای باشیم. اکنون مقدمات این کار در حال انجام شدن است. در جلسه بعدی از این شورا تصمیم‌گیری نهایی درباره مشخص شدن عنوان مهمان ویژه صورت می‌گیرد.
وی توضیح داد: امیدوارم هم ناشران داخلی و هم ناشران خارجی با درک شرایط وضعیت فعلی در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور پرشوری داشته باشند. معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه از هرگونه پیشنهادی که به ارتقای کمی و کیفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کمک کند، استقبال می‌کند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: می‌کوشیم سال آینده نمایشگاهی که در خور و شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران است، راه‌اندازی کنیم. امیدوارم در این نمایشگاه هم در بخش عرضه و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعت نشر کشور و هم در بخش فروشگاهی با هدف کیفی‌سازی و غنای محتوای نمایشگاه گام برداریم.
اسماعیلی در پایان گفت: جلسه‌های بعدی شورای سیاستگذاری بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اول هر ماه برگزار می‌شوند. بعد از  اتمام  زمان برپایی این نمایشگاه، جلسه دیگری را نیز با هدف ارزیابی کلی وضعیت نمایشگاه برگزار خواهیم کرد.

 


جستجو در فروشگاه :