سه شنبه 20 آذر 1397 - 3 ربيع الثاني 1440 - 2018 دسامبر 11
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82720
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1391 0:0
تعداد بازدید : 828

ناشران الکترونیک به بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می آیند

محمدصادق افراسیابی، مدیر کمیته نشر الکترونیک بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از برگزاری نشست شورای برنامه ریزی این کمیته خبر داد و گفت: بخش نشر الکترونیک این دوره از نمایشگاه کتاب تهران با حضور تمام ناشران، شرکت ها و موسساتی که در عرصه کتاب الکترونیک فعالیت می کنند و دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، برگزار می شود.

 

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران:

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست شورای برنامه‌ریزی کمیته نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور محمدصادق افراسیابی، مدیر کمیته نشر الکترونیک، حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمين سعيد سالاریان، قائم مقام شورای عالی اطلاع‌رسانی و عضو کارگروه معین شورای عالی فضای مجازی، سیدمحسن میربهرسی، کارشناس رسانه‌های دیجیتال و معاون سابق امور اجتماعی پلیس فتا و جمعی از فعالان عرصه نشر الکترونیک کشور دیروز (30 بهمن) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. 
مدیر کمیته نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این باره اظهار کرد: دعوت از شرکت‌ها و موسساتی که از بستر نرم‌افزار‌ها و سایت‌ها برای انتشار کتاب به صورت الکترونیک استفاده می‌کنند و دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، برای حضور در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از  دستاوردهای نشست شورای برنامه‌ریزی این کمیته محسوب می‌شود. 
افراسیابی گفت: 50 ناشر و موسسه‌ مجوز نشر الکترونیک از معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ دارند. همچنین بخش نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از چهار واحد نمایشگاهی، فروشگاهی، فرهنگسازی و فناوری‌های نوین تشکیل می‌شود که امیدواریم شاهد حضور فعال این موسسات در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران باشیم. 
مدیر کمیته نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه سخنانش گفت: وجه مشترک واحدهای مذکور موضوع کتاب است. به این معنا که در تمام این واحدها کتاب در قالب آنلاین و فناوری‌های نوین عرضه می‌شود. 
افراسیابی توضیح داد: همزمان با توسعه نشر مکتوب، نشر الکترونیک کتاب نیز رشد چشمگیری داشته است. بنابراین، باید بستری برای معرفی هر چه بهتر نشر الکترونیک کتاب نیز فراهم شود. بخش نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌کوشد تا به‌گونه‌ای مناسب این بستر را فراهم کند. 
وی درباره واحد فرهنگسازی بخش نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در این واحد، موسساتی که در عرصه نشر الکترونیک کتاب فعالیت‌‌های فرهنگی انجام داده‌ و در این حوزه به تولید محصولات فرهنگی اقدام کرده‌اند، حضور خواهند داشت و به ارایه و معرفی محصولات خود و همچنین بیان مزایای نشر الکترونیک می‌پردازند. 
مدیر کمیته نشر الکترونیک بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به واحد فناوری‌های نوین بخش نشر الکترونیک این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: در این بخش فناوری‌های نوینی که به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کرده‌اند و در دنیا نیز از این فناوری‌ها استفاده می‌شود، معرفی خواهند شد. شرکت‌هایی که امکان مطالعه کتاب و دسترسی آسان به کتاب را از طریق تلفن همراه فراهم کرده‌اند، نمونه‌ای از این فناوری‌های نوین محسوب می‌شود که در نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهند داشت.

 

 

 

 

 


جستجو در فروشگاه :