پنج شنبه 2 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 2019 مي 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82724
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1391 0:0
تعداد بازدید : 1069

پایان دومین مرحله نمایشگاه کتاب مرکز نشر دانشگاهی

 

دومین مرحله از برگزاری نمایشگاههای کتاب مرکز نشر دانشگاهی در دانشگاههای تهران  و شهرستانها که از تاریخ 15 بهمن ماه  شروع به کار کرده بود، شنبه 12 اسفندماه 91 به کار خود خاتمه داد.

   این نمایشگاهها با هدف غنای فرهنگی جامعۀ دانشگاهی و دسترسی آسان و تسهیل روند خرید کتاب برای دانشجویان عزیز در دانشگاههای تهران و شهرستانها برگزار گردید.

    مرکز نشر دانشگاهی برای نخستین بار نمایشگاه کتاب دانشگاهی  را در  برخی از دانشگاههای کشور برگزار کرد. این نمایشگاهها در شروع نیمسال اول و  دوم سال تحصیلی 91-92 در بیش از 30 دانشگاه تهران و شهرستانها برگزار شد.

     در این نمایشگاهها کتابهای مورد نیاز دانشگاهی در حوزه‌های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی، واژه‌نامه، فرهنگها و واژگان با تخفیف 15 تا 30 درصد در معرض دید استادان و دانشجویان محترم قرار گرفت.

    مرکز نشر دانشگاهی مصمم است در آغاز هر ترم تحصیلی با برپایی نمایشگاه­های کتاب در دانشگاه­های کشور کتابهای مورد نیاز دانشجویان را با تخفیف ویژه در اختیار ایشان قرار دهد.

  به گفتۀ رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه شهید بهشتی یکی از نتایج خوب برگزاری چنین نمایشگاههایی آشناشدن دانشجویان با کتابهای مختلف و دسترسی آسان به کتاب است.

   ایشان پیشنهاد کرد: بهتر است کتابهای جدید در نمایشگاهها عرضه شود تا علاوه بر استادان، دانشجویان نیز با تازه‌های علم بیشتر آشنا شوند.

    معاون امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه خوارزمی یکی از امتیازهای خوب مرکز نشر دانشگاهی را ترویج روحیه کتابخوانی در میان دانشجویان و اهل علم دانست.

   ایشان همچنین با اشاره به جایگاه مرکز نشر افزود: مرکز نشر دانشگاهی یکی از قدیمی ­ترین و اصیل­ ترین مراکز نشر کتابهای دانشگاهی است و اقدام جدید مرکز نشر در برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشگاههای مختلف نشان­ دهندۀ حفظ جایگاه اصلی خود می باشد. ایشان همچنین از حضور مرکز نشر دانشگاهی در این دانشگاه ابراز خرسندی کرد.

  مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات، با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه کتاب مرکز نشر دانشگاهی  اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشگاهها از سوی مرکز نشر دانشگاهی یک اقدام بدیع و منحصر به فرد است. همانطور که می­دانید کتاب ابزار کار استاد و دانشجو است و با توجه به بعد مسافت در شهر تهران، مرکز نشر با این اقدام علاوه بر تخفیف ویژه­ای که برای دانشجویان و علاقه مندان در نظر گرفته است دسترسی آسان کتاب را نیز برای ما فراهم کرده است.

 

 


جستجو در فروشگاه :