يکشنبه 4 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 2019 مارس 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82734
تاریخ انتشار : 28 اسفند 1391 0:0
تعداد بازدید : 863

تایوانی ها در نمایشگاه کتاب لایپزیک جایزه بردند

 

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران:

مدال نقره بهترین طراحی کتاب نمایشگاه امسال لایپزیک به انتخاب بنیاد کتاب هنر آلمان، به یک نویسنده و تصویرگر تایوانی رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از فوکوس تایوان، داوران بنیاد کتاب هنر آلمان که از میان صاحب نظران هنر و امور چاپ انتخاب می شوند، کتابی از تایوان را به عنوان برنده دوم خود انتخاب کردند.
«وانگ ین- کی» و «شیانگ چی چون» که به ترتیب نویسنده و طراح تایوانی کتاب «نهنگی در قطار» هستند، برای خلق این کتاب ، 10 سال به گوشه و کنار تایوان سفر کرده اند و با روایت اول شخص مفرد، به معرفی زندگی روستاییان پرداخته اند. آن ها با گفت و گو با مردم محلی و اقشار مختلف مردم تایوان، زندگی آن ها را نشان داده اند.
این کتاب شامل 70 داستان مصور از سفرهای زمینی وانگ و داستان ها و حکایت هایی درباره مردم است و نوشتن آن از زمان زلزله مرگبار 21 سپتامبر سال 1999 آغاز شده است.
طراح و نویسنده این کتاب در مراسم دریافت جایزه در نمایشگاه بین المللی کتاب لایپزیک ابراز امیدواری کردند این کتاب بتواند مردم را به گشت و گذار در تایوان و استفاده از غذاهای متنوع و طبیعت زیبای آن ترغیب کند.
وانگ، این کتاب را با «سفرهای لائوکان» که از سلسله کوئینگ برجامانده و به دلیل ارایه تصویری شفاف از مردم، زیبایی ها و آداب و رسوم این کشور بسیار مشهور است، قابل مقایسه می داند.
هیات داوری نمایشگاه کتاب لایپزیک هم فضای هنری و متن ساده و روان این کتاب را تحسین کردند.
این کتاب، یکی از دو اثری است که ماه گذشته از میان 575 اثر ارسال شده از 32 کشور جهان انتخاب شد و حالا با کسب مدال نقره، در یکی از قدیمی ترین موزه های کتاب آلمان و بخشی از کتابخانه ملی این کشور نگهداری خواهد شد.
«نهنگی در قطار» سال 2011 توسط انتشارات لوکوس منتشر شد و در نمایشگاه بین المللی کتاب تایپه سال 2012 هم جایزه برده است.

 

 

 

 


جستجو در فروشگاه :