سه شنبه 30 بهمن 1397 - 14 جمادي الثاني 1440 - 2019 فوريه 19
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82735
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1392 0:0
تعداد بازدید : 890

شبكه آموزش سيما، شبكه اختصاصی كتاب شود

 

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران:

اصغر پورمحمدی، قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى و مدير سابق شبكه سوم سيما گفت: شبكه آموزش سيما می‌تواند با حفظ رسالت آموزشي خود، به طور اختصاصی در امر معرفی كتاب وارد شود.

پور‌محمدی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری كتاب ايران(ايبنا)، عنوان كرد: وضعيت تبليغ و معرفی كتاب در رسانه ملی از قديم مورد توجه بوده و پيگيری می‌شود.
وي با بيان اين‌كه كميته معرفي و تبليغ كتاب از سه سال پيش در رسانه ملي فعال شده است، اظهار كرد: به طور حتم معرفي كتاب به عنوان يك خط مشی اساسی بايد با تمام توان دنبال شود اما برای وارد كردن كتاب به زندگی مردم بايد بيش از اين تلاش كرد.
قائم‌مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى با اشاره به اين‌كه هدايت مخاطبان در رسانه ملی برای كتابخواني امري ضروري است، عنوان كرد: بهتر است تلويزيون به عنوان يك رسانه ديداري به مردم آموزش دهد كه بهتر است چه كتاب‌هایی را بخوانند و همچنين مرز كتاب و مطالعه مفيد و غيرمفيد را مشخص كند.
مدير سابق شبكه سوم سيما با تاكيد بر اين‌كه رسانه ملي سه سال است با تشكيل كميته كتاب به رسالت خود در بخش كتاب و معرفی آن در تلويزيون عمل می‌‌كند، اظهار كرد: رصد و انتخاب كتاب‌های مناسب، چگونگي اين انتخاب بر اساس نوع مخاطبان و در نظر گرفتن سن بينندگان تلويزيون، عملكردی مناسب برای معرفی كتاب از رسانه ملی است.
وي با بيان اين‌كه شبكه چهارم و آموزش سيما می‌توانند برنامه‌های كميته كتاب رسانه ملي را با اولويت دنبال كنند، اظهار كرد: بهتر است شبكه آموزش با توجه به رسالت ذاتی آموزشی خود و همچنين شبكه چهارم، به طور ويژه به آموزش و معرفي كتاب بپردازند.
پورمحمدي درباره اقتباس از كتاب‌هاي مختلف براي ساخت تله‌فيلم‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني گفت: پرداختن به اين سوژه‌ها ظرافت ويژه مي‌طلبد و با جانمايي مناسب اين موضوعات در سريال‌ها و تله‌فيلم‌هاي رسانه ملي مي‌توان با سوژه‌پردازي بكر و هنرمندانه كتاب را در قالب اين هنر‌ها وارد تلويزيون كرد.

 

 

 


جستجو در فروشگاه :