يکشنبه 4 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 2019 مارس 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82740
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1392 0:0
تعداد بازدید : 792

بــرپــایی سمینار «نقل و انتقال حقوق ترجمه» در نمایشگاه کتاب

 

دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: آکادمی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، بخش آموزشی این نمایشگاه است که سمینار و دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.
محمود آموزگار افزود: این سمینار با توجه به ضرورت حضور ناشران ایرانی در بازارهای جهانی، همچنین آموزش قواعد و چگونگی نقل و انتقال حقوق ترجمه پیش‌بینی شده است.
وی با بیان این‌که اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران مسوول برگزاری این سمینار است، اظهار کرد: در این سمینار «اینس کیلات» مسوول رایت انتشارات «برتلس مان» یکی از موسسات انتشاراتی بزرگ کشور آلمان سخنرانی خواهد داشت.
به گفته آموزگار، قرار است جلسات و نشست‌های جانبی مختلفی نیز میان ناشران علاقه‌مند ایرانی و نماینده نمایشگاه فرانکفورت در روزهای مختلف نمایشگاه برگزار شود.
وی با بیان این‌که ناشران ایرانی هرگز به حضور در بازارهای بین‌المللی فکر نکرده‌اند، گفت: ناشران ایرانی هیچ وقت در این زمینه برنامه‌ریزی نداشته‌اند و به همین دلیل برگزاری سمینار و نشست‌هایی از این قبیل به آنان کمک می‌کند تا با ضوابط و روش‌های موضوع رایت کتاب در کشورهای دیگر نیز آشنا شوند.
آموزگار در پایان سخنانش افزود: این سمینار در سه روز نخست بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار خواهد شد.
 
 
 
 


جستجو در فروشگاه :