پنج شنبه 2 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 2019 مي 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82788
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1392 0:0
تعداد بازدید : 1434

«زیبایی شناسی» سمیعی گیلانی منتشر مي شود

احمد سمیعی گیلانی، محقق، مترجم و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی كه امروز به نمايشگاه كتاب آمد، از انتشار تازه ترين اثر پژوهشی خود با عنوان «زیبایی شناسی» خبر داد. او همچنین به خبرنگار ایبنا گفت برای یک سخنرانی به نمایشگاه آمده و فرصتی برای بازديد از نمایشگاه ندارد.

 

سمیعی گیلانی به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: در چند سال گذشته مشغول پژوهش و تحقیق درباره «زیبایی‌شناسی»‌ بودم که حاصل این مطالعات در کتابی به همین نام از سوی انتشارات سخن در روزهای آتی منتشر خواهد شد. 
وی افزود: در این پژوهش فقط به زیبایی شناسی ایرانی و اسلامی توجه نداشتم، بلکه معنا و مفهوم آن به همراه مصادیق را در طول تاریخ تفکر بررسی و شرح کرده‌ام. بنابراین به جز بررسی زیبایی شناسی اسلامی، زیبایی شناسی در غرب و طرز تلقی متفکران مشهور غربی در این حوزه نیز فصول مهم این کتاب را تشکیل می‌دهد. 
این عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پاسخ به این سوال که «نظرش درباره برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران چیست؟» گفت: فرهنگستان هنر از من دعوت کرد تا در مراسم رونمایی از کتاب «دانشنامه هنر و معماری ایران» در سالن سرای اهل قلم نمایشگاه، شرکت کنم و دقایقی به سخنرانی بپردازم. من تنها به این دلیل به نمایشگاه آمدم و فرصتی برای بازدید از شبستان و کتاب‌های ناشران را پیدا نکردم و به علت شلوغی بسیار دیگر سنم برای بازدید از این مکان‌ها با این شرایط خاص یاری نمی‌کند. 
احمد سمیعی گیلانی متولد 1298 در رشت، نویسنده، مترجم و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است. او مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان‌شناسی از دانشگاه تهران دارد. 
به قلم سمیعی گیلانی تالیفات و ترجمه‌های متعددی به‌چاپ رسیده‌ است. «شیوه‌نامه دانشنامه جهان اسلام»، «آیین نگارش‌« و «ادبیات ساسانی» از مجموع تالیفات و «دلدار و دلباخته»،‌ «خیال‌پروری‌ها» و «ساخت‌های نحوی» از جمله ترجمه‌های اوست.

 

 

 

 


جستجو در فروشگاه :