سه شنبه 6 فروردين 1398 - 20 رجب 1440 - 2019 مارس 26
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82800
تاریخ انتشار : 29 تیر 1392 0:0
تعداد بازدید : 2231

«روشهای ریاضی در فیزیک» منتشر شد

ویراست ششم کتاب «روشهای ریاضی در فیزیک» ترجمه اعظم پورقاضی توسط انتشارات مرکز نشر دانشگاهی به چاپ رسید.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نویسندگان این کتاب، جورج بی. آرفکن و هانس جی. وبر کوشیده‌اند همه روش‌های ریاضی را که ممکن است دانشگران و مهندسان مشتاق در مقام دانشجو یا پژوهشگر تازه‌کار با آن روبه‌رو شوند گردهم آورده‌اند. 
کتاب حاضر کتابی پیشرفته است که در آن علاوه بر آن‌که رابطه‌های ریاضی در قالب مثال‌هایی نمایش داده شده، اثبات آن‌ها نیز تقریبا همواره ارایه شده است. قضیه‌هایی که در این رهیافت مطرح می‌شوند به طور معمول به صورت عام‌ترین فرضیات یافت نمی‌شوند، بلکه به تناسب کاربردهای محدودتری که در فیزیک دارند ساخته و پرداخته شده‌اند. علاوه بر این، در این کتاب، بر مهارت‌های حل مساله نیز به عمد تاکیده شده است. 
این کتاب در بیشتر دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس می‌شود و در آن مطالبی بیش از آن‌چه برای درس دو نیمساله کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی لازم است گنجانده شده است. کتاب حاضر که به عنوان کتاب‌ مرجع در این حوزه شناخته می‌شود، برای دانشجویان رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای فیزیک و مهندسی نگاشته شده است. 
کتاب «روش‌های ریاضی در فیزیک» شامل هشت فصل با عنوان‌های آنالیزبرداری، آنالیزبرداری در مختصات خمیده خط، و تانسورها، دترمینان و ماتریس، نظریه گروه، سری‌های نامتناهی، تابع‌های متغیر مختلط ، ویژگی‌های تحلیلی، نگاشت و تابع گاما (تابع فاکتوریل) است.
کتاب «روش‌های ریاضی در فیزیک» را دکتر اعظم پورقاضی ترجمه و مرکز نشردانشگاهی در شمارگان 500 نسخه به قیمت22 هزار و 400تومان روانه بازار کتاب کرده است.

 جستجو در فروشگاه :