جمعه 15 آذر 1398 - 9 ربيع الثاني 1441 - 2019 دسامبر 06
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82801
تاریخ انتشار : 29 تیر 1392 0:0
تعداد بازدید : 1999

«دینامیک کلاسیک ذرات و سیستمها » منتشر شد

ویراست جدید کتاب «دینامیک کلاسیک ذرات وسیستمها » نوشته استفن تی. تورنتون و جری بی. ماریون به همت بهرام معلمی و جلال الدین پاشایی راد ترجمه و توسط مرکزنشر دانشگاهی روانه بازار شد.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، دینامیک کلاسیک سال‌هاست که یکی از کتاب‌های درسی مهم فیزیک به شمار می‌آید. نگارنده سعی کرده تا یک کتاب جدید و کامل در مبحث مکانیک کلاسیک ذرات، برای دانشجویان فیزیک (دوره پیشرفته) تهیه کند. در ویراست پنجم این کتاب تغییراتی اساسی انجام شده و برخی مباحث حذف و مباحثی تازه‌تر اضافه شده است. 
در نگارش این کتاب سه هدف در نظر گرفته شده است؛ ارایه بررسی جدیدی از سیستم‌های مکانیک کلاسیک، به نحوی که گذر به نظریه کوانتومی فیزیک را با کمترین مشکل میسر سازد، آشناکردن دانشجویان با روش‌های ریاضی جدید و ارایه تمرین‌های کافی در حل مسایل به طوری که دانشجو به قدر کافی در کاربرد آنها ورزیده شود و آشناسازی دانشجو در دوره حساس بین «فیزیک مقدماتی» و «فیزیک پیشرفته» با پیچیدگی‌های مربوط به فرمول‌بندی نظریه و روش‌های عملیاتی حل مسایل. 
این کتاب برای دانشجویان کارشناسی فیزیک و مهندسی در سال‌های بالاتر تحصیلشان تدوین شده است. 
کتاب حاضر شامل چهارده فصل با عنوان‌های ماتریس، بردار و حساب برداری، مکانیک نیوتونی-تک ذره، نوسانها، نوسانهای غیرخطی و آشوب، گرانش، برخی روش‌های حساب وردشی (حساب تغییرها)، اصل هامیلتون، دینامیک لاگرانژی و هامیلتونی، حرکت نیروی مرکزی، دینامیک سیستم ذرات، حرکت در چارچوب مرجع نالخت، دینامیک اجسام صلب، نوسان‌های جفت‌شده و نظریه نسبیت خاص است.
کتاب «دینامیک ذرات وسیستم‌ها » را نشردانشگاهی به قیمت 24هزار و 800‌تومان عرضه می‌کند.

 

 جستجو در فروشگاه :