پنج شنبه 2 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 2019 مي 23
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82845
تاریخ انتشار : 3 دی 1392 0:0
تعداد بازدید : 1686

نگاهی به تازه های کتاب مرکز نشر دانشگاهی

مرکز نشر دانشگاهی، سه عنوان از جدید ترین کتاب های رشته های کشاورزی و فنی و مهندسی خود را با عنوان های «تفجوشی سرامیکها»، «رشد و نمو گیاهان و تغییر اقلیم» و «گندمهای ایران با نگاه پژوهشی» راهی بازار نشر کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «تفجوشی سرامیکها» عنوان جدید‌ترین کتاب مرکز نشر دانشگاهی در حوزه فنی و مهندسی است که به قلم «محمد اِن. رحمان» یکی از چهره‌های شاخص در حوزه مهندسی مواد تالیف و با ترجمه مهدی قاسمی کاکرودی منتشر شده‌است. 


بخش‌های شش‌گانه این كتاب، قابل استفاده برای دوره‌های تحصیلی مقدماتی در مورد فرآیندهای سینتتیكی در مواد و سطوح تحصیلی بالاتر در حوزه فرآیندهای حرارتی در سرامیک‌هاست.
چاپ نخست کتاب «تفجوشی سرامیکها» با شمارگان پانصد نسخه در پانصد صفحه به قیمت 14 هزار و 900 تومان منتشر شده‌است. 

انتشار دو اثر جدید در حوزه کشاورزی
مرکز نشر دانشگاهی، به تازگی دو کتاب جدید در حوزه کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی، به چاپ رسانده است. «رشد و نمو گیاهان و تغییر اقلیم» عنوان یکی از این آثار است که به قلم محمد بنایان اول، احسان نعمت‌اللهی و حمید مقدم تالیف شده‌است. 
هدف مولفان از نگارش كتاب حاضر، یادآوری تغییرات اقلیم و آثار زیا‌نبار آن بر بوم‌سازگان‌های كشاورزی، شرایط زیست بشر كنونی و نشان دادن روش‌های اصلاحی وضع كنونی راه‌های مقابله با آن، بررسی نقش و پیامدهای تغییر اقلیم جهانی بر جنبه‌های فیزیولوژیكی و اكولوژیكی گیاهان و همچنین ارایه راه‌حل‌های مناسب با هدف جلوگیری از روند شتابان تغییرات اقلیم جهانی با تاكید بر نقش آن در غلظت كربن دی‌اكسید، دمای هوا، میزان دسترسی گیاهان به آب و مانند آن است.
كتاب «رشد و نمو گیاهان و تغییر اقلیم» در 12 فصل تنظیم شده‌است. 

چاپ نخست کتاب «رشد و نمو گیاهان و تغییر اقلیم» با شمارگان پانصد نسخه در 260 صفحه، به قیمت 9 هزار و 800 تومان به بازار کتاب رسیده‌ است.  

سومین کتاب این مجموعه، «گندمهای ایران با نگاه پژوهشی» است که حسن ابراهیم‌زاده، اعظم سلیمی، خدیجه كیارستمی، ربابه اصغری و فریبا میقانی، آن‌را به‌طور مشترک تالیف کرده‌اند.چاپ نخست کتاب «گندم‌های ایران با نگاه پژوهشی» با شمارگان پانصد نسخه در 390 صفحه، به قیمت 16 هزار تومان، به تازگی از سوی مرکز نشر دانشگاهی منتشر شده است.

 

منبع: خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)

 


جستجو در فروشگاه :