يکشنبه 4 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 2019 مارس 24
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 82852
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 0:0
تعداد بازدید : 1921

«فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی» مکتوب شد

چاپ نخست کتاب «فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی» اثر روبرت هی و جان پوتر از سوی مرکز نشر دانشگاهی راهی بازار نشر شد. دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی، محققان و پژوهشگران فعال در بخش کشاورزی، مخاطبان این اثر را تشکیل می دهند.-

 

 

 کتاب «فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی» مباحث مرتبط با نمو و فنولوژی، جذب تابش خورشیدی در جامعه گیاهی، فتوسنتز و تنفس، نحوه تخصیص ماده خشک به اندام‌های مختلف گیاه، عوامل محدودکننده تولید در حصول پتانسیل عملکرد و فیزیولوژی کیفیت گیاهان زراعی و اصول و مفاهیم بنیادین مربوط به تولید کمی یا کیفیت تولید را شرح می‌دهد.

تمام این مطالب این اثر، به شکلی سیستمیک، در قالب سه مدل شبیه‌سازی گیاهان زراعی توصیف و جایگاه آن‌ها در کمی‌سازی تولید بیان شده‌ است.

«چشم‌انداز فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی» یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های ارایه شده در کتاب «فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی» است.

کتاب حاضر در 10 فصل، آموزش‌های لازم را ویژه محققان گیاهان زراعی و محققانی که به آشنایی با دیدگاه‌های جدید در حرکت از اکوسیستم به گیاه زراعی، از گیاه زراعی به گیاه و از گیاه به ژن نیازمندند، ارایه می‌کند. 

«نمو و فنولوژی»، «دریافت تابش خورشیدی از طریق تاج‌پوشش»، «فتوسنتز و تنفس نوری»، «هدررفت CO2: تنفس»، «تقسیم ماده خشک بین اندام‌های قابل برداشت»، «عوامل محدودکننده و دستیابی به عملکرد بالا»، «فیزیولوژی کیفیت محصول زراعی»، «مدل‌های شبیه‌سازی گیاهان زراعی» و «آینده فیزیولوژی گیاهان زراعی» عناوین فصل‌های این اثر را تشکیل می‌‌دهند. 

این کتاب دانشگاهی، به همت بهنام کامکار، فرشید قادری‌فر و الیاس سلطانی، به فارسی ترجمه شده است. 

چاپ نخست کتاب «فیزیولوژی عملکرد گیاهان زراعی» با شمارگان 500 نسخه در 450 صفحه، به بهای 18 هزار تومان از سوی مرکز نشر دانشگاهی منتشر شده است.

 

منبع‌: خبرگزاري كتاب ايران

 


جستجو در فروشگاه :